Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari Bölüm 1 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 170 Görüntülenme

Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari Bölüm 1 izle

Film son film'nin 1. bölümünde Harry, Ron ve Hermione bundan sonra gerektiğince büyümüşler ve büyücülük konusu ile iyice ustalaştılar. Kötü ruhlu düşman Voldemort’un ölümsüzlük sırrını çözmeye çok yaklaşan üçlü sırrının kaynağının hortkuluk adı verdiği şeylerden yaklaştığını öğrenirler. Bunun izini sürmeye karar verirler. Bu tehlikeli yolculukta amaçlarını gerçekleştirebilmek amacıyla okullarından çok uzakta öğretmenlerinin ve baş büyücünün yokluğunda mücadele vermek mecburiyetinde kalırlar. Hiç bir vakit birbirlerinden ayrılmayan üç dost bu sefer daha sıkı bir beraberlik içerisine girerek birbirlerine olan güvenlerini artırmalılar. Ancak bir arada kalmak onlar amacıyla çok zor olacak, zira onları ayırmak isteyen bir çok kötü güç karşılarına çıkacaktır.

Üç dost ismi lazım değil'in peşinden giderken, aynı vakitte kötü Lord’un bulunduğu yerdeki bütün insanların yaşamı tehlike altına girmiştir. Beklenen kara günler yaklaşır ve büyük harp kapıya dayanır. Ölüm yiyicilerin büyü bakanlığını ele geçirerek çevreye korku saçmasıyla beraber kendi doğrulusunda olmayan herkese kötülük yaparlar. Voldemort’un en büyük talebi ise Harry Potter’ı ele geçirip yaşamını sonlandırmaktır, ancak Harry’i bir türlü yakalayamaz. Seçilmiş şahıs olan Harry bundan sonra bütün kötü güçler doğrulusunda aranmakta ve yakalandığı yerde Voldemort’a teslim edilmelidir. Harry ve dostlarının ise tek talihi Voldemort onları bulmadan evvelce ölümsüzlüğünün kaynağı olan Hortkulukları bir an evvelce bulmaktır. Peşinden gittikleri esrarengiz ip uçları meydana çıktıkça şimdiye dek gün yüzüne çıkmamış efsanevi hadiseler meydana çıkar ve bu ölüm yadigarlarının efsanesidir. Harry ve dostlarının öğrendiği bu efsane gerçekleşirse, işte o vakit bütün güç Voldemort’a geçecek ve hiç şansları kalmayacak! Ancak Harry bundan sonra kuvvetli ve akıllı bir büyücüdür ve çocuk bulunduğu günler çok geride kalmıştır.Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari Bölüm 1
Film son film’nin 1. bölümünde Harry, Ron ve Hermione bundan sonra gerektiğince büyümüşler ve büyücülük konusu ile iyice ustalaştılar. Kötü ruhlu düşman Voldemort’un ölümsüzlük sırrını çözmeye çok yaklaşan üçlü sırrının kaynağının hortkuluk adı verdiği şeylerden yaklaştığını öğrenirler. Bunun izini sürmeye karar verirler. Bu tehlikeli yolculukta amaçlarını gerçekleştirebilmek amacıyla okullarından çok uzakta öğretmenlerinin ve baş büyücünün yokluğunda mücadele vermek mecburiyetinde kalırlar. Hiç bir vakit birbirlerinden ayrılmayan üç dost bu sefer daha sıkı bir beraberlik içerisine girerek birbirlerine olan güvenlerini artırmalılar. Ancak bir arada kalmak onlar amacıyla çok zor olacak, zira onları ayırmak isteyen bir çok kötü güç karşılarına çıkacaktır.

Üç dost ismi lazım değil’in peşinden giderken, aynı vakitte kötü Lord’un bulunduğu yerdeki bütün insanların yaşamı tehlike altına girmiştir. Beklenen kara günler yaklaşır ve büyük harp kapıya dayanır. Ölüm yiyicilerin büyü bakanlığını ele geçirerek çevreye korku saçmasıyla beraber kendi doğrulusunda olmayan herkese kötülük yaparlar. Voldemort’un en büyük talebi ise Harry Potter’ı ele geçirip yaşamını sonlandırmaktır, ancak Harry’i bir türlü yakalayamaz. Seçilmiş şahıs olan Harry bundan sonra bütün kötü güçler doğrulusunda aranmakta ve yakalandığı yerde Voldemort’a teslim edilmelidir. Harry ve dostlarının ise tek talihi Voldemort onları bulmadan evvelce ölümsüzlüğünün kaynağı olan Hortkulukları bir an evvelce bulmaktır. Peşinden gittikleri esrarengiz ip uçları meydana çıktıkça şimdiye dek gün yüzüne çıkmamış efsanevi hadiseler meydana çıkar ve bu Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari Bölüm 1’in efsanesidir. Harry ve dostlarının öğrendiği bu efsane gerçekleşirse, işte o vakit bütün güç Voldemort’a geçecek ve hiç şansları kalmayacak! Ancak Harry bundan sonra kuvvetli ve akıllı bir büyücüdür ve çocuk bulunduğu günler çok geride kalmıştır.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?